Екскурсії

 

АВТОБУСНА ЕКСКУРСІЯ №1
"ВИЗНАЧНИМИ МІСЦЯМИ ДУБЕНЩИНИ"

Екскурсія по маршруту: Шевченкове джерело - Тараканівський форт - Козацький редут

ШЕВЧЕНКОВЕ ДЖЕРЕЛО
За переказами та легендами на Дубенщині побувало чимало відомих людей. Так, у 1846-му році недалеко від Дубна під селом Підлужжя зупинявся Тарас Шевченко. Там, обабіч траси «Київ-Чоп», б'є джерело, з якого Кобзар пив воду, змучений довгою дорогою у складі Київської археографічної експедиції.
Це визначне місце Дубенщини впорядкували. Кожен подорожній може зупинитися та набрати води, втамувати свою спрагу. Біля джерела є пам'ятник великому Тарасу, альтанка, де можна перепочити.

ТАРАКАНІВСЬКИЙ ФОРТ

Тараканівський форт, або як його правильно називають в наукових джерелах - Дубенський форт-застава - це оборонна споруда, архітектурна пам'ятка XIX ст., розташована неподалік с. Тараканів Дубенського району. Фортеця була побудована для захисту західних кордонів, але, внаслідок погано вибраного місця розташування вона ніколи не виконала цю роль. Під час Першої світової війни у 1916 році австрійці досить легко взяли приступом форт, однак уже через рік під час Брусилівського прориву його відвоювали росіяни, завдавши йому серйозних руйнувань. Та найжорстокіші бої тут тривали у 1920 році, коли війська Червоної Армії під командуванням Будьонного намагались взяти приступом форт, який обороняли поляки. Лише після запеклих кількаденних боїв невеличкий гарнізон фортеці зумів з боями прорватись на південь до основних польських сил.
У роки Другої світової війни Дубенський форт-застава уже не був особливо важливим військовим об`єктом, і бойові дії оминули його стороною, хоча в околицях форту тривала одна з наймаштабніших танкових битв ІІ світової війни.
Сам форт має форму ромба. Ззовні він оточений глибоким ровом із земляними валами, укріпленими потужними стінами. В центральній частині форту зведена двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи. Там розташовувались житлові, складські та господарські приміщення для артилерійської роти та штаб коменданта форту. Периметр форту складений зі 105 так званих безпечних казематів і, щоб до них потрапити, треба було подолати подвійну лінію оборонних рубежів. Форт мав численний гарнізон (у казематах форту могло розміщатися 800 осіб) та був добре озброєний (далекобійними гарматами великого калібру).
Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни, але й вони вразять туристів своїм розмахом. Чого тільки вартий тунель, розташований під зовнішніми стінами довжиною близько 100 метрів. Також на території форту було відзнято кадри українського історичного драматичного фільму «Поводир, або Квіти мають очі».

КОЗАЦЬКИЙ РЕДУТ
Дубенська земля багата подіями. На околиці села Семидуби височить Козацький редут. Більш як 300 років тому тут отаборилась сотня козаків, яка прийняла останній смертельний бій, прикриваючи відступ побратимів із поля Берестецької битви. Достеменно ніхто не знає, скільки їх тут полягло. Нині на цьому місці колишніх курганів залишився лише один. Поряд збудована каплиця.
Вартість екскурсії - 50 грн.

НІЧНА ЕКСКУРСІЯ №2
"ДУХИ ТА ЛЕГЕНДИ ДУБЕНСЬКОГО ЗАМКУ".Це захоплююче видовище розпочинається із зустрічі туристів з Ключницею середньовічного замку князів Острозьких, яка пропонує гостям здійснити незабутню нічну подорож. У супроводі гайдуків (замкові воїни), які оссвітлюють шлях вогняними смолоскипами, подорожуючі опиняться у замкових підземеллях, зброярні, коморі та у підвалах середньовічної інквізиції. В ході подорожі можна продегустувати княжі страви та напої, зустрітися з легендарними героями, відчути адреналін від зустрічі з привидами, катом, горбанем. Побувати на балу та потанцювати краков'як у палаці князів Любомирських, покататися в кареті та відсвяткувати перемогу над татарами з келихом шампанського та видовищними феєрверками. Усі півтори години туристи отримують масу емоцій: подив, адреналін, сміх, радість, хвилювання, усмішки. Це захоплююче костюмоване видовище буде незабутнім для кожного, хто відважиться побувати вночі у середньовічному Дубенському замку.
Прогулюючись біля стін Дубенського замку, поволі думаєш: як штурмувало цю цитадель військо Тараса Бульби? Де той підземний хід, по якому служниця-татарка провела Андрія до його коханої польки? Де те місце, де старий козак Тарас виголосив знамениту фразу: "Я тебе породив, я тебе і вб'ю!"?
P.S. Фото екскурсії - Олександра Хорвата.
Вартість нічної екскурсії - 200 грн.

ЕКСКУРСІЯ №3 

ПІШОХІДНА ЕКСКУРСІЯ "СЛІДАМИ ГЕРОЇВ ТАРАС БУЛЬБИ".Дубенська фортеця приваблює мандрівника насамперед сюжетом про Тараса Бульбу. Тож запрошуємо вас піти на окрему екскурсію "Слідами героїв" Тараса Бульби". І, треба сказати, вона не залишить вас байдужими. Адже кожен бажаючий може переконатися, що з казематів під палацами замку підземні ходи ведуть за зовнішні стіни, і по цим тунелях можна пройтися, повторюючи шлях Андрія. Та й самі події описані у книзі здаються дуже переконливими і реальним. За легендою, до ХХ століття замок так ніхто і не взяв приступом. Навіть загальнонародному улюбленцю Тарасу це не вдалося.
Вартість пішохідної екскурсії - 30 грн.

Можна замовити декілька екскурсій одночасно, так як вони відбуватимутсья в різний час.

Матимете бажання, екскурсоводи проведуть додаткові екскурсії по замку та місту Дубно (адже окрім замку Дубно може похвалитись ще не однією пам`яткою старовини). Ви можете обрати одну з найцікавіших: "Історія замку князів Острозьких", "По древньому Дубні", "Історія тортур та покарань".

Замовлення екскурсій

*
*
*
*